Eesti Loodusmuuseum ning Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsuvad teid osalema põneval õppeseminaril “Loodus hiirekliki kaugusel”. Ühepäevasel seminaril tutvustame teile uusi loodusteaduslikke andmebaase ning vastvalminud nutitelefonidele ja tahvelarvutitele suunatud rakendust, mis võiksid olla õppetöös teie ustavateks abivahenditeks.
Projekti «Keskkonnahariduse arendamine Eesti Loodusmuuseumi kogude baasil» (projekti finantseerib Euroopa Sotsiaalfond) raames pildistatakse ja digiteeritakse nii putukaid, topiseid kui ka herbaarlehti kokku üle 200 000 säiliku. Teadusuuringutel põhinevad ning pidevalt uuendatavad digiteeritud andmebaasid aitavad orienteeruda eluslooduse erakordselt suures mitmekesisuses. Eesti elurikkuse ja ökosüsteemide tundmaõppimine aitab õpilastel mõista inimtegevuse mõju loodusele.
Uue mobiilirakenduse abil on võimalik salvestada linnulaule ja loomade häälitsusi, vormistada need loodusvaatluseks ning saata Tartu Ülikooli loodusmuuseumi poolt hallatavasse andmebaasi. Andmebaasi virtuaalne töölaud võimaldab kooliklassidel luua oma vaatlusprojekti ning nutiseadme abil sinna helivaatlusi koguda. Hiljem saab õpetaja vaatlustulemusi töölaua vahendusel koos õpilastega analüüsida ning õpilastele iseseisvaid ülesandeid anda. Mobiilirakendust ning andmebaasi töölauda saavad õpilased kasutada ka näiteks uurimistöö tegemisel.
Õppeseminarid toimuvad viies erinevas Eesti paigas viiel erineval kuupäeval.
Osalemine on tasuta!
24. august – Hotell Karupesa Otepääl
25. august – Pärnumaa Keskkonnahariduskeskus
27. august – Jõhvi Kontserdimaja
28. august – Keila Kool (uus maja)
05. september – Nelijärve Puhkekeskus
Koolituspäevad algavad kell 10:45 ning kestavad orienteeruvalt kuni 17:00.
Esialgne ajakava on vaadeldav siin.
Täpsem info laekub registreerunutele enne seminari e-postkasti.
Grupi suurus on piiratud. Registreeruda saab kuni 31. juulini või kuni gruppide täitumiseni siin.
Info ja küsimused:
6979295
sekretariaat@frens.ee